Prelegenci i uczestnicy

Dobór prelegentów gwarantuje wysoki poziom merytoryczny Konferencji.
Prelegentami będą doświadczeni specjaliści, uczestnicy procesu inwestycyjnego, reprezentujący wykonawców, inwestorów, projektantów i kosztorysantów.
Problematykę związaną z zamówieniami publicznymi przedstawią eksperci, niezależni konsultanci i prawnicy.
Kolejny rok będą z nami przedstawiciele branży IT, którzy w czasie praktycznych warsztatów przekażą uczestnikom Konferencji niezbędną wiedzę.

W gronie prelegentów znajdą się:

prof. dr hab. Andrzej BOROWICZ – profesor Uniwersytetu Łódzkiego, Kierownik Podyplomowego Studium Zamówień Publicznych Uniwersytetu Łódzkiego, ekspert w dziedzinie procesów inwestycyjno-budowlanych, zamówień publicznych i gospodarki nieruchomościami. Autor wielu książek i artykułów, a także wykładowca na seminariach i konferencjach w środowisku budowlanym. Były arbiter UZP.

Kancelaria prawna Ćwik i Partnerzy, specjalizująca się w zagadnieniach związanych z prawem budowlanym i zamówieniami publicznymi. Posiada wieloletnie doświadczenie w doradztwie na każdym etapie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, zarówno po stronie Zamawiającego jaki i Wykonawcy. Podejmuje się również wykonania audytów postępowań o zamówienie publiczne oraz projektów finansowanych ze środków UE, w tym audytów finansowych.  

mgr inż. Bartosz Dąbrowski – Absolwent Politechniki Warszawskiej na Wydziale Elektrycznym. Od momentu ukończenia studiów nieustannie związany z budownictwem. W latach 2007-2008 inżynier budowy, następnie od 2009 r. dyrektor operacyjny w firmie budowlanej. Posiada uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych. W roku 2013 ukończył studia podyplomowe MBA dla inżynierów na Akademii Leona Koźmińskiego. Aktualnie właściciel Biura Kosztorysowego TECHBUD Bartosz Dąbrowski. Laureat I miejsca w XVII Rankingu Biur Kosztorysowych.

Paweł Kaczmarski – jest kierownikiem Działu Informatyki w OWEOB „Promocja” oraz członkiem zespołu redakcyjnego wydawnictw SEKOCENBUD. Zajmuje się zastosowaniem nowoczesnych technologii IT w budownictwie. Bierze udział w powstawaniu produktów informatycznych i baz danych dla budownictwa, w tym programów do kosztorysowania robót budowlanych oraz do obliczania wartości kosztorysowej inwestycji. Prowadzi szkolenia i warsztaty dla kosztorysantów.

mgr inż. Tomasz Latawiec – Prezes zarządu Stowarzyszenia Inżynierów Doradców i Rzeczoznawców SIDiR, Współzałożyciel i Członek Rady Stowarzyszenia „Inicjatywa dla Infrastruktury”. Wiceprezes i Arbiter Sądu Arbitrażowego przy SIDiR. Ekspert i Rozjemca z listy SIDiR. Członek Zespołu d/s Tłumaczeń i Opracowań Warunków Kontraktowych FIDIC, Kolegium Redakcyjnego Biuletynu Informacyjnego SIDiR „Konsultant”, Zespołu Redakcyjnego „Wydawnictwa Inżynieria”. Powoływany do Komisji Rozjemstwa w Sporach i Zespołów Orzekających przy Sądach Arbitrażowych. Autor licznych artykułów z dziedziny prawa zamówień publicznych, prawa budowlanego, WK FIDIC oraz felietonów środowiskowych. Autor SIWZ dla projektów POIiŚ zarówno na roboty budowlane jak i na usługi Inżyniera oraz z zakresu gospodarki odpadami. Audytor w zakresie analiz i realizacji umów o zamówienia publiczne na roboty budowlanych i usługi. Doradca i Konsultant z zakresu prawa zamówień publicznych i Warunków Kontraktowych FIDIC dla Zamawiających - Jednostek Realizujących Projekt oraz Wykonawców z sektora infrastruktury, ochrony środowiska i gospodarki opadami. Doświadczenia zawodowe przy realizacji kontraktów realizowanych w oparciu o Warunki Kontraktowe FIDIC. Propagator stosowania WK FIDIC w ich niezmienionej formie zgodnej z pierwotnym „duchem” FIDIC.

dr Piotr Kunicki – Pracuje na stanowisku senior associate w warszawskim biurze kancelarii K&L GATES w departamencie Zamówień Publicznych. Jego praktyka obejmuje doradztwo z zakresu zamówień publicznych, prawa budowlanego, projektów infrastrukturalnych oraz prawa nieruchomości. Posiada też doświadczenie w branży medycznej i farmaceutycznej, IT, TMT, energetyki oraz infrastruktury, a także sektorze obrony i bezpieczeństwa.
Stale doradza klientom w tworzeniu konsorcjów, przygotowywaniu ofert i wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, tworzeniu struktur udziału w postępowaniu poprzez SPV oraz reprezentuje klientów przed Krajową Izbą Odwoławczą i sądami okręgowymi. Piotr Kunicki doradza również zamawiającym przygotowując postępowania o udzielenie zamówienia, w tym umowy budowlane, na dostawy i usługi oraz SIWZ, doradza w toku postępowania o udzielenie zamówienia oraz reprezentuje zamawiających w postępowaniach spornych z zakresu zamówień publicznych (również w zakresie związanym z zarzutami zmów przetargowych). Jego praktyka obejmuje tworzenie i negocjowanie umów budowlanych dla klientów z sektora energetycznego, drogowego oraz kolejowego. Z sukcesem pomaga także klientom finansującym inwestycje z funduszy unijnych w zakresie prawidłowości wydatkowania przyznanych środków finansowych oraz odwoływania się od nałożonych korekt finansowych (POIiŚ, POIG).

mgr inż. Tomasz Pytkowski – Rzeczoznawca Kosztorysowy SKB, Główny specjalista Sądu Apelacyjnego ds. zamówień publicznych, autor publikacji z zakresu kosztorysowania i Prawa zamówień publicznych, m.in. „Nowoczesne technologie w budownictwie i podstawy ich wyceny kosztorysowej” 2007 r., wydane przez OWEOB. „Promocja” Sp. z o.o. Prowadzi szkolenia z kosztorysowania robót budowlanych, dokumentacji projektowych, organizowania postępowań o udzielenie zamówienia publicznego.

mgr inż. Elżbieta Ziaja – niezależny Konsultant, Rzeczoznawca Kosztorysowy SKB, członek SIDIR, wykładowca na Studiach Podyplomowych na Politechnice Śląskiej a także  wykładowca na wielu  seminariach i szkoleniach. Praktyk w zakresie: opracowania Programów Inwestycji, szacowania kosztów, przygotowania dokumentacji opisującej przedmiot zamówienia, realizacji inwestycji, opracowania przedmiarów i kosztorysów inwestorskich oraz rozliczania robót.
Ekspert i Inżynier Kosztów na kontraktach finansowanych ze środków funduszy Unii Europejskiej, budżetu państwa i inwestorów zagranicznych. Właściciel Biura Zarządzania Projektami Inwestycyjnymi Samax.

mgr inż. Arkadiusz Mackiewicz – Kierownik Działu CAD/AEC w firmie PROCAD SA.
Absolwent Wydziału Budownictwa Lądowego Politechniki Gdańskiej. Od początku kariery zawodowej związany z projektowaniem w branży budowlanej od strony praktycznej. Znajomość zagadnień inżynierskich i konstrukcyjnych pozwala na sprawne kierowanie działem handlowo-wdrożeniowym dostarczającym oprogramowanie i sprzęt dedykowane pracy architektów, konstruktorów, inżynierów instalacji. Główna działalność polega na analizie potrzeb klienta i znajdowaniu optymalnych rozwiązań w oparciu o produkty Autodesk.

mgr inż. Przemysław Nogaj – Industry Sales Manager AEC Poland, EMEA AUTODESK
menedżer ds. rozwiązań dla architektury i budownictwa. Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkoły Głównej Handlowej na kierunku Zarządzanie Projektami. Od 15 lat związany jest z firmami dostarczającymi systemy informatyczne wspomagające procesy w budownictwie. W firmie Autodesk od 7 lat odpowiedzialny jest za rozwój rynku architektoniczno-budowlanego i sprzedaż rozwiązań branżowych dla tego sektora. Głównym obszarem działań jest współpraca z partnerami handlowymi na terenie Polski oraz wsparcie klientów Autodesk w implementacji nowych technologii, koncepcji projektowych oraz nowych procesów w budownictwie.